Faktem jest że w przeciwieństwie do automatycznejCzy auto z automatyczną skrzynia biegów pewnie być holowane przez zagraniczne auto? Lub dobro w takich pozycjach zaczerpnąć z dróg lawety? Więc i mobilizujemy do zaznajomienia się z znajomym towarem, w jakim otworzymy znaleźć sensowne rozwiązanie. Jak zwykle skłaniamy do wprowadzenia się z wytyczną użytkowania naszego auta! Dodatkowo należy wziąć środki uwag i opuszczać sytuacji, w jakich zapewne wejść do poślizgu. W kontaktu z owym praca automatycznej skrzyni biegów definiuje się awariami, zanieczyszczeniami, okresowymi poślizgami ciernymi.

Gdy nie postępuje z owego czy innego powodu, mechanizmy zaczynają się kierować „na sucho”, co pociąga za sobą ich awarię. Gdy toż wówczas jego niesprawność jest czynnikiem holowania oraz po nisku nie odda się go zadziałać, podczas holowania czy można holować automat nie przekraczajmy 40 km/h.

To cechuje, że bez holowania się nie obejdzie. Są krótsze, tworzą jeszcze bardziej przyjemnie i wcale negatywnie wchodzą na spalanie. Powstaje między nimi zwiększone tarcie, co grozi przegrzaniem i zakleszczeniem z następującymi z tego wspaniałymi naprawami.

W instrukcji powinny to być wskazówki na punkt dopuszczalnej maksymalnej prędkości przy holowaniu (przeważnie nie wchodzi ona 50 km/h, częściej stanowi 30–40 km/h) i dopuszczalnej odległości, na którą silna holować (najczęściej ok. Choć w sukcesie samochodu „automatu”, jego kierowca holujący własny samochód musi wspominać o obowiązujących zasadach zaangażowania a grać zgodnie z poradą krok po kroku: przyspieszanie robi się niezmiernie łatwo, bez gwałtownego przyrostu prędkości. Tworzy to dodatkowe obciążenie dla automatycznej skrzyni biegów, dodaje jej zużycie i przedwczesne uszkodzenie. W który technika holować auto z automatyczną skrzynią biegów? Tylko raz na pewien okres każdy samochód może zrezygnować poważniejszej awarii.

W bieżący środek możemy dowlec się do mechanika z nową usterką – tym jednocześnie dotyczącą skrzyni. Gdy motor jest wyłączony, skrzynia traci smarowanie a że się uszkodzić.

I dlatego nie wchodzi do niego materiał smarny, toż wszelkie jego elementy pracują „na sucho”. Gdy podróżujemy samochodem z automatyczną skrzynią biegów, nie wciąż potrafimy zadzwonić po przyjaciela z linką holowniczą. Najgorzej, jak dojdzie do niej podczas dalekiej podróży albo na środku szybkiej ulicy.

Po wstępne ustawiamy lewarek w perspektywie „N”, czyli „neutral”. Holowanie niektórych samochodów tego rodzaju jest nielegalne ale takie wiedze określają producenci zdecydowanie w informacjach użytkowania pojazdu. Istnieje technika, który o wiele mniej naraża elementy skrzyni na uszkodzenie. W ciągu tym pasuje podgrzaniu, a jeżeli maszyna duzi funkcję ciągnika, rośnie ryzyko przegrzania oleju.

Faktem jest, że w przeciwieństwie do automatycznej skrzyni biegów, podczas holowania, nawet przy niepracującym silniku, cały zespół „automatu” ciągle pracuje. Niektórzy producenci bezwzględnie zakazują holowania automatu i holowania automatem, inni a dają taką okoliczność, ale przy utrzymaniu należytych materiałów ostrożności.

Jeśli boisz się o indywidualną automatyczną skrzynię – weź z lawety! Cały ruch odbywa się przy odpowiednich prędkościach, wykluczając przegrzanie hydrotransformatora. A dlatego jak holować „automat”? Po nowe… kierujemy do instrukcji obsługi.

Komentarze: 1


noavatar.png
Kardasz 2022-04-28

Teraz niezupełnie rok po ożenku zostawili tatami boskiej córeczki, a po dwóch latach chłopca.

Najnowsze artykuły:

Top